Bakan Kılıç dijital oyunlar için uyardı

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, dijital oyunlarda İslamiyet’e karşı olumsuz algı yönetimi yapılmasına izin vermeyeceklerini belirtti.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Genç Akademisyenler Forumu tarafından Bilkent Otel’de düzenlenen İslamofobi konulu çalıştayda yaptığı konuşmada, dijital oyunlarla yapılan propaganda ve algı yönetimine dikkati çekti.

Kılıç, insanların birbirleriyle olan yakınlıklarını ve iletişimini tehdit eden, ayrılıkçı fikirlerin farklı şekillerde ortaya çıktığı bir dünyada yaşandığına işaret ederek, “İslamofobi, bu tehditlerin belki de şu andaki en tehlikelisi.” dedi.

Belli grupların, Müslümanlara karşı ayrımcı bir yaklaşım içerisinde olduğunu vurgulayan Kılıç, “Bilgisayar oyunlarının bazılarının içinde dinimizin sembolleri ve aynı zamanda mukaddes bildiklerimizle ilgili olarak çok ciddi yanlışlıklar ve hatalar var. Algı yönetimini olumsuz anlamda yapmalarına izin vermeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

“DİJİTAL OYUNLARA İSLAMAFOBİK UNUSURLAR YERLEŞTİRİLİYOR”

Bakan Kılıç, günümüzde en önemli propaganda araçlarından birisinin dijital oyunlar olduğunun altını çizdi.

Kılıç, bilgisayar oyunlarının içerisine İslamofobik bir takım unsurların yerleştirildiğini vurgulayarak, şunları söyledi:

“Hollywood, bir zamanlar en büyük propaganda aracıydı. Günümüzde ise dijital oyunlar, olumlu anlamda da olumsuz anlamda da propaganda aracı olarak kullanılmaya müsait ve yapılıyor. Bilgisayar oyunlarının bazlarının içinde dinimizin sembolleri ve aynı zamanda mukaddes bildiklerimizle ilgili olarak çok ciddi yanlışlıklar ve hatalar var. Üretilen dijital oyunlara İslamofobik bir takım unsurların içerisine yerleştirilmesinin karşısında olacağız. Bunun farkındalığını ortaya koymak için üzerimizde sorumluluk var. Yapmaya çalıştığımız tek şey, algı yönetimini olumsuz anlamda yapmalarına izin vermemek.”

AA
Kaynak

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply