Yusuf Levent Şahin

Lisans eğitimini 2002 yılında Anadolu Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü’nde tamamlayıp, aynı yıl Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir okulda bilgisayar öğretmeni olarak göreve başlamıştır. 2005 yılında Anadolu Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği-Bilişim Yüksek Lisans Programını, 2011 yılında Anadolu Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Anabilim Dalı Doktora Programını tamamlamıştır.

Görevine, 2006-2011 yılları arasında Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak devam eden Şahin, 2011 yılında aynı bölümde Yardımcı Doçent Doktor olarak atanmış, 2017 yılında ise Doçent Doktor ünvanı almıştır.

Araştırma ilgileri arasında çevrimiçi sosyal ağların eğitimde kullanımı, oyun tasarımı ve oyunlaştırma uygulamaları bulunan Dr. Şahin, aynı zamanda eğitim amaçlı sosyal ağ uygulamaları ve oyunlaştırma odaklı yazılımlar geliştirmektedir.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply