Çocukların çevrimiçi ve dijital ortamlarda güvenliğini sağlayacak bilgi birikimini edinmek ve bu bilgileri hayata geçirebilmek amacıyla yaptığımız çalışmaların devamı olmak üzere 2018 Uluslararası Çocuk ve Bilgi Güvenliği Kongresini duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

9-11 Ekim 2017 tarihlerinde Ankara’da Dijital Oyunlar teması ile gerçekleştirdiğimiz Uluslararası Çocuk ve Bilgi Güvenliği Etkinlikleri kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, akademi ve sektörden katılımcıların katkıları ile çocuk-aile eğitimleri, beş farklı çalıştay ve bir sempozyum düzenledik. Kongreyi de, tüm bu etkinliklerden edindiğimiz bilgilerle, var olan sorunları ve gereksinimleri dikkate alarak yine “Dijital Oyunlar” teması ile gerçekleştireceğiz.

Ankara Üniversitesi, Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu ve Çocuk ve Bilgi Güvenliği Derneği işbirliğinde Ankara’da düzenleyeceğimiz kongreye yurt içi ve yurt dışından bilim insanlarını, ilgili bakanlıklar, sektör ve sivil toplum kuruluşlarından uzmanları bildiri sunmak, tartışmak ve görüş alışverişi yapmak amacıyla davet ediyoruz.

Kongrede alanında uzman konuşmacıların sunumlarının yanı sıra dijital oyunlar konusunda yapılan araştırmaların ve çalışmaların sunulduğu bildiri panellerine ve oyun tecrübelerine de yer verilecektir.

Sizi de kongremizde görmeyi, değerli bilgi ve tecrübelerinizi paylaşmanızı diliyoruz.

Saygılarımızla,

Kongre Başkanları

Dr. Ömer Fatih Sayan
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı

Prof. Dr. Betül Ulukol
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı